Рішення:

Кейси, або хто вже так робить

Кейси, або хто вже так робить

02 Листопада 2021 р.
/

Розробляючи продукти, які можна легко ремонтувати та повторно використовувати, або створюючи нові бізнес-моделі, які полегшують обмін, ці бізнеси відкривають нові цінності для себе та своїх клієнтів.

Кейс:

Loop, США

Виклик: Відходи одноразового паковання та товарів – це один з найпоширеніших і швидко зростаючих викликів сьогодення. Лише невелика частина цих відходів придатна для перероблення і ще меншу частину економічно вигідно переробляти. 

Рішення: Компанія пропонує популярні продукти в багаторазових контейнерах. Loop співпрацює з 200 компаніями споживчих товарів і 12 роздрібними продавцями. Тобто, такі продукти, як шампунь, пральний порошок, йогурт чи морозиво, які зазвичай постачаються в одноразовому пластиковому пакованні, можна купувати в магазинах-партнерах або замовляти доставку додому в міцних багаторазових контейнерах, а служба доставки UPS без додаткової плати забирає порожню упаковку та передає на миття, дезінфекцію та повторне наповнення. 

Чому це приклад кругової економіки?

Повторне використання економить час, енергію та ресурси і позбавляє від необхідності утилізації або перероблення відходів. Одноразовий дизайн зосереджується на тому, щоб зробити паковання якомога дешевшим, у той час як довговічний дизайн зосереджується на тому, щоб контейнери слугували довше, дозволяючи нам отримати доступ до більш якісних матеріалів, дизайну та функцій. 

Loop запустилися в США і зараз розширюють свою діяльність у інші країни – Францію, Великобританію, Канаду, Німеччину, Японію та Австралію.

Кейс:

Fairphone, Нідерланди

Виклик: Щороку викидаються мільйони мобільних телефонів. По-перше, більшість телефонів не створені для довготривалого використання (т.зв. «заплановане «застарівання»»), по-друге, панує тенденція до постійного оновлення електронних пристроїв, у середньому, кожні 18 місяців (т.зв. «нав’язане застарівання»). 

Рішення: Компанія виготовляє смартфони, що не містять конфліктних мінералів (золота, олова, танталу та вольфраму), створюються в справедливих умовах праці для робочої сили по всьому ланцюжку поставок і служать своїм власникам довше. Наприклад, остання модель Fairphone 4, що вийшла у жовтні 2021 року, має 5 років гарантії.

Чому це приклад кругової економіки?

Модульна конструкція Fairphone дозволяє швидко та дешево замінити екран та інші частини у разі пошкодження. Компанія заохочує повторне використання та ремонт мобільних телефонів, досліджуючи варіанти утилізації електроніки та скорочуючи кількість електронних відходів. Мета полягає в тому, щоб максимально залучати матеріали, що використовуються в побутовій електроніці, та підтримувати програми переробки, щоб використовувати цінні матеріали знову і знову.

Потрібна консультація?
Замовляйте лекцію чи індивідуальну консультацію.

Дізнайтесь про все, що так давно хотіли але соромились запитати на тему екології.

Ми передзвонимо Вам:


    або Ви нам: